Виставки / Архів виставок / 2014 рік / Виставка живопису і реставрації Вікторії Демків.

У Художньому музеї відкрито виставку живопису і реставрації Вікторії Демків. Приурочена до дня народження авторки, вона репрезентує творчий доробок за 20 років. На виставці представлено 28 живописних  творів  і 6 відреставрованих картин зі збірки Художнього музею.

Вікторія Демків  народилася в м. Олександрія Кіровоградської обл. У 1981р. – переїхала до Тернополя. Бажання малювати привело її до художньої школи. З часом, дитяче  захоплення малюванням переросло у пристрасть, яка визначила її подальшу долю. У 1994р.- закінчила Тернопільський кооперативний технікум,  відділення «Художнє оформлення». У 1995-98рр. навчалася  в Тернопільському державному педагогічному університеті ім. В.Гнатюка, за спеціальністю «Образотворче мистецтво та основи дизайну». Від грудня 1999 р. – працює в Тернопільському обласному художньому музеї, з 2003 р. – на посаді художника-реставратора. За час роботи відновила  22 твори живопису. Завдяки їй в постійну експозицію Художнього музею повернулися твори, здавалося б, назавжди втрачені.

Робота реставратора складна і цікава, адже він повертає до життя понівечені часом твори мистецтва. Крім особистих якостей – терпеливості, точності, зосередженості,  потрібно володіти знаннями з історії мистецтва (розуміти з якої епохи картина), техніки та технології живопису (робити  проби на грибки, досліджувати структуру полотна та фарби, виготовляти клей).

На вернісажі Вікторія Демків привідкрила завісу таємничості і розповіла про те, як проходить процес реставрації: «Перед тим як приступити до роботи, необхідно обстежити картину, визначити проблеми, над якими слід працювати. Полотно просвітлюють ультрафіолетовим промінням -  це дає можливість визначити місця пошкоджень. Якщо картина брудна, то потрібно провести її розчистку. Буває, що полотно необхідно дублювати, тобто підклеїти нову тканину основи. Для цього я виготовляю клейовий розчин. Найкращий клей для картин — на основі рибних кісток. Однак, я використовую міздровий, створений  на основі  відходів тваринництва. Його треба варити, розбавляючи дистильованою водою. Додаю до нього мед, який є чудовим антисептиком і запобігає  появі грибків. Полотно проклеюю три рази, вичікую, щоб добре висохло. Тут важливо не поспішати і дочекатися, коли просохне проклейка. Тільки після цього  натягую картину на  підрамник, і переходжу до “лікування” тріщин, дірок і відновлення живопису. Всі етапи реставрації фотографуються і описуються у реставраційному паспорті.  В реставрації важливо не помилитися, робити все не поспішаючи. Головне - не нашкодити, максимально зберегти автентичність».

На виставці представлено відреставровані «Плащаниця»,  ікони Антона Шурми (1862-1944) «Пресв. Богородиця з малим Ісусом» та «Ісус Христос», картини невідомих художників на біблійну та історичну тематику: «Знайдення Мойсея», «Батьколюбива  римлянка».

Творчі роботи художниці композиційно і жанрово різноманітні: портрети друзів і знайомих, пейзажі, натюрморти, ікони, серія на єгипетську тематику. Вона в пошуках індивідуального почерку.  «У своїх творах я старалася передати свої думки, відчуття, можливо, бажання, фантазії, те, що намріялося в певний момент. Люблю малювати портрети. На виставці представлені картини містичних, фантастичних сюжетів. Я люблю як темні, так і яскраві кольори. Залежно який маю настрій, такі й творяться картини» - зазначила Вікторія Демків.
Сподіваємося, що виставка, яка діятиме до 24 лютого, буде цікавою для тернополян.
 
                                                                                                                        Ольга ВАВРИК –
                                                              заступник директора з науково-просвітньої  роботи 

Виставка живопису і реставрації Вікторії Демків.
Виставка живопису і реставрації Вікторії Демків.
Виставка живопису і реставрації Вікторії Демків.