Виставки / Архів виставок / 2014 рік / Виставка-конкурс на здобуття Обласної мистецької премії імені Ярослави Музики.

10 січня у Тернопільському обласному художньому музеї відбулося відкриття VII виставки-конкурсу на здобуття обласної мистецької премії ім. Я.Музики, організованої Департаментом культури, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації та  обласним методичним центром народної творчості.

Ярослава Музика – художниця, громадська діячка, народилася 10 січня 1898р. в містечку Залізці, нині Зборівського району. Здобувши освіту у Мистецькій студії С.Батовського-Качора у Львові, приватній Школі А.Льота у Парижі, вона стала багатогранною  мисткинею. Творила в галузі станкового живопису, графіки, мозаїки, прикладного мистецтва, відродила із забуття давню народну техніку малюнка на склі, розвинула технологію емалі. У творчому доробку Я.Музики – твори шістнадцять видів мистецтва. А ще – літературні спроби, праця реставратора у Львівському Національному музеї, збирання колекцій народного мистецтва, упорядкування архівів, зокрема М.Бойчука. Співзасновниця Асоціації Незалежних Українських Мистців у Львові, співорганізатор Українського жіночого конгресу в м. Станіслав (нині Івано-Франківськ). Репресована  у 1949р., засуджена на 25 років, покарання відбувала в іркутських таборах. Звільнена у 1955 р.

Обласну мистецьку премію для художників-аматорів було започатковано 20 жовтня 2000 р. Лауреатами стали Володимир Маковський з Борщева (2002), Богдан Романюк з Кременця (2004),  Мар’ян Субчак з Теребовлі (2006),  Антон Гриб з Тернополя (2008), Михайло Тиханський з Монастириська (2010), Євген Ковальчук з Микулинців (2012).

Цьогорічну премію присуджено Володимирові Шумилу з Тернополя. Цей талановитий, самобутній художник із 1985 року  бере участь у виставках. Творить у жанрі міського пейзажу, де продумана, раціональна композиція і чіткий рисунок поєднуються з імпресіоністичним розумінням кольорового багатства.  Його картини - осанна рідному Тернополю. Пам’ятки минувшини, міські вулиці, затишні куточки парків,  плесо ставу – отримали нове життя на полотнах В.Шумила.

Дипломом І-го ступеня нагороджено Павла Баса зі смт. Вишнівець.  Дипломами ІІ-го ступеня відзначено Володимира Шерстія з Чорткова і Тетяну Балбус з Кременця. Дипломи ІІІ-го ступеня отримали Володимир Стецюк з Кременця, Зоя Кульчицька і Петро Демкович з Тернополя.

У виставці-конкурсі взяли участь 27 авторів. Поряд із відомими на теренах нашої області майстрами,  свої твори вперше виставили Ростислав Філь і Петро Кузів із Бережан, Наталія Фуголь і Світлана Луців  із Тернополя та ін.  Експозиція налічує 75  робіт, кожна з яких цікава і неповторна. Виставка продемонструвала розмаїття жанрів і сюжетів, показала професійний ріст  художників-аматорів Тернопільщини, їхнє прагнення до нових обріїв творчості.
Ольга ВАВРИК
заступник директора з науково-просвітньої роботи

Виставка-конкурс на здобуття Обласної мистецької премії імені Ярослави Музики.