Виставки / Архів виставок / 2014 рік / ВИСТАВКА МИСТЕЦЬКОЇ РОДИНИ

У Тернопільському обласному художньому музеї відкрито виставку творів мистецької родини Шандрук-Балбус. Експозиція – унікальна, адже вперше у виставковому залі представлено мистецький доробок трьох поколінь однієї родини.


Старійшиною роду є Анатолій Шандрук (1930-2009) – уродженець с. Борсуки, нині Лановецького р-ну, знаний у Тернополі художник і педагог, учасник міських, обласних та республіканських виставок, керівник студії образотворчого мистецтва міського Палацу піонерів. Його твори – це образи мальовничих куточків під назвою «Краєвиди рідної землі», в яких відчувається велика любов до рідного краю. Автопортрет мистця, виконаний у техніці пастелі, займає особливе місце в експозиції.


Вавіл Шандрук (нар. 1938р.) – випускник  Московського вищого художньо-промислового училища та Українського поліграфічного інституту ім. І.Федорова у Львові. Понад 30 років працював художником у Херсонському художньо-виробничому комбінаті. Після виходу на пенсію продовжує займатися творчою діяльністю. У своїх творах зображає, здавалося б, звичайні пейзажні мотиви. У кожному з них є те, що приваблює, спонукає до роздумів. Усі краєвиди мають свою передісторію («Дорога до храму», 1965; «Гречка цвіте», 1967). Майстерно виконані й графічні твори – ілюстрації на теми українських народних пісень «Ой у лузі червона калина», «Їхав козак на війноньку»…


Привертають увагу композиції дочок А.Шандрука. Тетяна Балбус з Кременця, засновниця мистецького жіночого гурту «Палітра» та студентського колективу «Натхнення», випускниця Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, член  Національної Спілки майстрів народного мистецтва України. Її твори – зразки декоративного живопису з квітковими мотивами, колажі з мозаїкою геометричних площин, кольорових плям. Цикли «Пори року», «Лебеді кохання», серія «Ахроматичні фантазії» вражають авторською фантазією, кольоровою гармонією і довершеністю композиції.

Окреме місце на виставці займають твори Олени Білоус, яка працює художником-дизайнером костюма у приватному підприємстві «Силует», а у вільний час займається живописом -  малює копії картин видатних художників Західної Європи ХУШ-ХІХ ст.


Іван Балбус з Кременця, закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Малює пейзажі та виготовляє художні меблі. Його твори виконані в узагальненій декоративній манері, без детальної промальовки. Художник однаково цікаво передає і будівлі  і середовище, в якому вони знаходяться, зокрема в серії «Архітектурні мотиви».

Юлія Дворська (Балбус) – художниця молодшого покоління родини. Навчалася у Львівському коледжі декоративно-прикладного мистецтва ім. І.Труша (спеціальність «Художнє ткацтво»), Київському національному університеті культури і мистецтв (спеціальність «Дизайнер одягу»). В своїх творах використовує декоративні мотиви писанок, кераміки.


Виставка цікава різноманітністю творів. Адже кожен із авторів має свою власну неповторну манеру виконання. Знайомлячись із творами, ми ніби перегортаємо сторінки родоводу цієї родини, кожна з яких – яскрава, щира, натхненна.

 

Вікторія Козловська – 
молодший науковий співробітник музею.


artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua