Виставки / 2020 рік / "НАТХНЕНИЙ КРАСОЮ РІДНОЇ ЗЕМЛІ"

Творче життя Володимира Дороша, який 28 травня 2020 р. відзначив 65-річний ювілей,  тісно пов’язане з театром – з 2002 р. він працює  художником-сценографом  Тернопільського обласного академічного українського драматичного театру імені   Т.Шевченка. За роки праці створив сценографію та костюми для вистав: «Супниця», «Сто тисяч» (режисер В’ячеслав Жила); «Кайдашева сім’я» (режисер Вадим Сікорський). В його доробку також сценографія  та костюми для вистав-казок для дітей: «Снігова королева», «Білосніжка та сім гномів», «Рукавичка» (режисер В’ячеслав Жила), «Біда навчить» (режисер Анатолій Мельничук).
Володимир Дорош народився в с. Хоростець Козівського району на Тернопільщині. Фахову освіту здобув у  Тернопільському  філіалі Львівського  політехнічного інституту та в Московському заочному народному університеті мистецтв (відділ станкового живопису і графіки). Починаючи з 1980-х рр. брав участь у   міських, обласних і республіканських  виставках. Перша персональна виставка відбулася  в лютому 1995 р. у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.
Крім роботи в театрі, Володимир Дорош працює на ниві станкового  та монументального малярства, часто виїздить на етюди, пленери.  Для мистця розкрити свій задум засобами живописної мови – кольором, світлотінню, мазком – означає втілити на полотні свої враження від реального світу. Його надихає природа – вабливі далі полів, велич карпатських гір, різнобарв’я трав. Мистець не просто фіксує навколишній світ, він прагне осягнути його поезію, мінливість, багатоликість. За роки творчості В.Дорош виробив  власну неповторну  манеру, утвердив творчу індивідуальність.
На персональній виставці живопису, яка відкрилася в Тернопільському обласному художньому музеї, автор представив 48 живописних картин. Його реалістичні  пейзажі та натюрморти  - композиційно виважені, сповнені ясності та гармонії. В кожному – уважне спостереження за натурою,  незалежно від того, чи це архітектурний об’єкт,  квіткова композиція, чи елегійний пейзаж. Кожен твір – свідчення великої любові мистця до улюбленої справи життя,  до природи, до рідної землі,  яка надихає до творчості.
Привітати Володимира Дороша з персональною виставкою прийшли рідні, представники влади, колеги по роботі в театрі, побратими-художники.
Виставка триватиме до 23 червня 2020 р. 
                 
                                                                                                         Ольга Ваврик – заступник директора ТОХМ
 
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua