Виставки / 2020 рік / "ДИВОВИЖНИЙ ВСЕСВІТ ЕММИ АНДІЄВСЬКОЇ"

            До Дня  Європи в Україні та Міжнародного дня музеїв представляємо віртуальну виставку «Дивовижний Всесвіт Емми Андієвської» з фондів музею.
            Емма Андієвська - поетеса, прозаїк, малярка, народилася 19 березня 1931року у місті Донецьк. Із 1943 року з родиною переїхала у Німеччину. У 1957 році закінчила Український вільний університет, факультет філософія та філологія. На два роки їде в США, Нью-Йорк, що дало їй змогу отримати громадянство.
            Одружується із письменником Іваном Кошелівцем та повертається до Мюнхена. До кола її знайомих належали Михайло Черешньовський, Григор Крук, Яків Гніздовський, Василь Барка. У 1992 році вперше відвідала Україну, а в 2000 році - Донеччину, мала виставку картин у Донецькому художньому музеї. Є автором 29 поетичних збірок, 5 книг короткої прози, 3 романів та понад 9 тис. картин. Художні виставки проходили в США, Канаді, Франції, Німеччині, Австралії, Бразилії, Ізраїлі, Швейцарії, Україні. Є членом Національної спілки письменників України з 1994 року, Професійного об'єднання художників Баварії.  Лауреат Шевченківської премії.
           Формальної мистецької освіти не отримала, проте створила 9 тис. картин. Ранні роботи були виконанні аквареллю, пізніше – акриловими та олійними фарбами. Особливим художнім прийомом є повторне накладання фарби на полотна до 25 разів. Так вона створює стереоскопічний ефект рухомих фарб, помітний, коли дивитися на картини під різними кутами. Критики називають її стиль – симетричним візіонізмом, хоча сама художниця відсторонює себе від будь-яких стилів.
             Художній манері притаманні елементи схожі із сюрреалізмом, натуралізмом та експресіонізмом. У картинах присутній тонкий гумор. Одна із улюблених тем – чаювання та трапеза. Протягом 20-ти років вона сама ілюструє власні поетичні збірки. Прикладом є її альбом «Мова сну = сегменти».
В  художньому музеї зберігається 5 її творів із циклу «Комахи», передані Національною комісією України з питань повернення культурних цінностей ( Київ) у 1998 році:
  1. «Двоє з вітрильником і комахами», 1996 рік. Акрил, полотно
  2. «Двоє з комахою і тацею садовини», 1996 рік. Акрил, полотно.
  3. «Двоє при хлібі й вині з комахами», 1997 рік. Акрил, полотно.
  4. «Наречена з квітами й комахами», 1997 рік.  Акрил,полотно
  5. «Троє», 1997 рік. Акрил, полотно.
               У 2013 році Емма Андієвська була почесним гостем 20-го Форуму видавців у   Львові. Саме тоді вона передала до нашого музею  ще 3 твори:
        1. «Квіти в золотій вазі». 1984. папір, темпера
         2. " Власність" 1984. папір, темпера
         3. "Батьки і діти". 1984. папір, темпера
                                                                                               Оксана МАЦЬКІВ - старший науковий співробітник ТОХМ
Емма Андієвська. Двоє з вітрильником і комахами.
Емма Андієвська. Двоє з комахою і тацею садовини.
Емма Андієвська. Двоє при хлібі і вині з комахами.
Емма Андієвська. Наречена з квітами й комахами.
Емма Андієвська. Троє.
Емма Андієвська. Квіти в золотій вазі.
Емма Андієвська. Власність.
Емма Андієвська. Батьки і діти.