Виставки / 2020 рік / «Від столиці Воюючої України (ОУН-УПА-УГВР), село Бишки на Тернопільщині – до столиці незалежної України, Київ».

Відбулося відкриття виставки філателістичних знаків про Романа Шухевича «Від столиці Воюючої України (ОУН-УПА-УГВР), село Бишки на Тернопільщині – до столиці незалежної України, Київ». Колекцію зібрав тернополянин Василь Штокало - історик, краєзнавець.
На 64 аркушах (розмір А3) представлено постать Романа Шухевича. Це марки серії  «Підпільна Пошта України», що видавалася впродовж 1951-1991 років у США; марки і конверти держави Україна, а також конверти, присвячені його побратимам і тогочасним знаковим подіям.
Проект присвячено 70-ій річниці загибелі (5 березня 1950 року) Романа Шухевича – Головного Командира Української Повстанської Армії 1944-1950 рр. Священник УГКЦ о. Роман Дубчак відслужив панахиду за загиблим.  У відкритті виставки  взяв участь Ігор Скобяк – в.о. голови Козівської державної адміністрації, який зазначив, що с.Бишки Козівського р-ну недарма називають столицею воюючої України, адже саме тут  в 1943-45 рр. розміщувалася ставка проводу ОУН та штаб-квартира генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.
Автор виставки Василь Штокало зазначив, що відвідувачі можуть доторкнутися зором до історичних подій славної минувшини, зафіксованих у філателістичних знаках. Виставка діятиме до 16 березня.

 
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua