Виставки / 2019 рік / МИСТЕЦТВО ПОЛЬЩІ

        У Виставковому залі Художнього музею відбулося відкриття виставки "Мистецтво Польщі" з фондів музею, в рамках культурно-мистецького проекту "Українсько-польські зустрічі. Література і мистецтво".
В експозиції - 25 творів живопису польських мистців ХУІІІ - поч. ХХ ст. Серед картин - портрети, пейзажі, тематичні картини.
       В гості до нас завітали працівники Люблінського музею (Польща) Магдалена Півоварска і Марцін Ляховскі.
       Святкового настрою додавали виступи студентів Тернопільського музичного коледжу імені Соломії Крушельницької та представників Тернопільського культурно-просвітницького полонійного товариства.
        Мистецтво Польщі – вагомий розділ у збірці Тернопільського обласного художнього музею. Переважна більшість творів були передані   нам у 1991 році Тернопільським обласним краєзнавчим музеєм, куди вони надійшли з націоналізованих у 1939- 44 рр. маєтків графів Потоцьких (с.Поморяни, Перемишлянського р-ну Львівської обл.),  Козєбродських (с. Кудринці, Борщівського р-ну Тернопільської обл.), баронів фон Добчіце (м. Заліщики, Тернопільської обл.).
          Твори з колекції нашого музею не дають повного  бачення розвитку образотворчого мистецтва Польщі  ХУІІІ-ХХ ст, однак, кожна з представлених картин є цікавою і унікальною, зможе зацікавити глядача  та  збагатити  його знання  з історії мистецтва.  Кінець ХУІІІ – початок ХІХ ст. був позначений хвилею патріотизму та формування самосвідомості польського народу. Три поділи країни між Росією, Австрією та Пруссією, фактично позбавили Польщу державності, але роздроблення земель стимулювало  прагнення зберегти національну єдність та самобутність, цілісність власної культури. На зміну класицизму та романтизму прийшло мистецтво реалістичного спрямування, яке знайшло своє відображення в діяльності національної школи історичного живопису, сповненого національно-визвольних ідей та героїко-романтичного пафосу, зверненням до героїчних сторінок  польської історії. 
           Подані на виставці твори – лише невелика частина  зі  збірки  польського мистецтва музею. Більш повну картину можна бачити у постійно діючій експозиції залу західноєвропейського мистецтва.
 
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua