Виставки / 2018 рік / КРЕМЕНЕЦЬКІЙ «ПАЛІТРІ» - 15 РОКІВ!

                                                    КРЕМЕНЕЦЬКІЙ «ПАЛІТРІ» - 15 РОКІВ!
    Мистецький простір Кременця має широкі межі. Це один із районних центрів Тернопільщини, який може похвалитися досить активним мистецьким життям у наш непростий, неспокійний час. У Кременці працюють мистецькі гурти: чоловічий «Гладущик» (засн. Н.Зварунчик), жіночий «Палітра» і студентський «Натхнення» (кер. обидвох Т.Балбус).
      Мистецький гурт «Палітра» був створений восени 2003 р. з ініціативи Тетяни Балбус. Колектив об’єднав викладачів кафедри образотворчого мистецтва Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту, згодом долучилися і випускниці цього вишу. Члени  гурту  проводять персональні і колективні виставки, беруть участь у фестивалях та пленерах в Україні і закордоном.
        До 15-річчя створення «Палітри» у виставковій залі Художнього музею відкрито виставку живопису, графіки та декоративно-прикладного мистецтва. 12 авторів представили 72 твори, серед яких пейзажі, портрети, натюрморти, абстрактні композиції, вишиті картини і сюжетні ляльки- мотанки.
     Тетяна Балбус -  заслужений майстер народної творчості України (2017), працює в галузі абстрактного і декоративного живопису, українського народного розпису, аплікації, колажу, ткацтва і писанкарства. В експозиції виставки – серія «Українські віночки», сюжети яких  виконані способом  друку на тканині, також  прикрашають  сукні, хустини, наволочки.
        Олександра Панфілова – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри мистецьких дисциплін Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної  академії ім. Т.Шевченка. Працює  у техніці олійного живопису. Улюблені жанри – пейзаж, портрет, натюрморт.
      Надія Волощук – майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Захоплюється писанкарством і виготовленням  ляльок-мотанок. На виставці представила  сюжетні ляльки, кожна з яких є «оберегом» і відрізняється витонченістю, індивідуальністю, продуманою в деталях.
Живопис Іванни Погонець, викладача мистецьких дисциплін Кременецького педагогічного коледжу  – витончений і ліричний, краєвиди сповнені повітря.
        Богдана Гуменюк  - викладач мистецьких дисциплін Кременецького педагогічного коледжу, працює в техніці олійного живопису та акварелі. Її твори – віддзеркалення внутрішнього світу – світлі й поетичні. Акварель -  складний вид мистецтва, який вимагає від мистця відчуття кольору і душевної  чистоти.
       Катерина Склярук  особливо полюбляє жанр портрету. Працює в техніці олійного і акварельного живопису, виявляє себе у графіці.
        Світлана Ткачук – авторка близько 10-и персональних виставок, учасниця багатьох конкурсів і фестивалів. В її творчому доробку – архітектурні пейзажі, натюрморти, квіти, абстрактні композиції, виконані олійними фарбами в характерній експресивній манері.
       Наталія Волянюк – кандидат мистецтвознавства, керівник і засновниця художньої школи «Marko Art Skull» (м. Львів). В експозиції представила квіткові композиції у техніці акварелі. Мисткиня перебуває у постійному творчому пошуку, експериментує з різними художніми матеріалами.
      Марія Швед - викладач мистецьких дисциплін Кременецького педагогічного коледжу, захоплена  акварельним живописом. В її доробку  - краєвиди Кременця та околиць, портрети, натюрморти.
       Юлія Трачук – вчитель образотворчого мистецтва та керівник гуртків «Писанка» та «Образотворче мистецтво» у Кременці. В техніці олійного живопису надає перевагу портрету і архітектурному пейзажу.
    Юлія Янчук – викладач художньо-прикладної графіки та декоративно-прикладного мистецтва Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка. ЇЇ графічні композиції цікаві сюжетами, асоціативні і метафоричні, з ретельно продуманою  композицією.
      Олена Павлович – аспірант кафедри образотворчого мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника. займається тематичною вишивкою. В її доробку -  натюрморти, пейзажі, релігійні картини.
       Виставкова діяльність у складі гурту вимагає  від мистців вироблення і дотримання своєї власної неповторної манери. Зіставлення і порівняння з колегами спонукають до вдосконалення творчого підходу, постійної праці і розвитку. Кожна з учасниць ювілейної виставки представила найкращі твори, які разом склали неповторну кременецьку «Палітру».
                                                                                                    Ольга Ваврик – заступник директора ТОХМ

artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua