Виставки / 2018 рік / ПЕРЕХРЕСТЯ КУЛЬТУР. ІЗРАЇЛЬ-УКРАЇНІ

         У виставковій залі Тернопільського обласного художнього музею відбулася презентація культурно-мистецького проекту «Перехрестя культур. Ізраїль - Україні», в рамках якого Об’єднання професійних художників Ізраїлю подарувало  музею 28 творів живопису і графіки. Серед картин -  пейзажі із видами Єрусалиму, які дають уявлення про релігійні святині іудаїзму, християнства, мусульманства, портрети, зокрема царя Соломона  і Роксолани, історичні картини. Виставка створює цілісний образ Ізраїлю – дружньої нам країни. Подібні проекти, завдяки яким близько 700 творів сучасного ізраїльського  образотворчого мистецтва поповнили колекції музеїв України, відбувалися в Умані, Черкасах, Києві, Харкові, Миколаєві.  
          Організатором проекту і автором ідеї виступила Галина Подольская – член правління Об’єднання професійних художників Ізраїлю, доктор філологічних наук, член Ізраїльської незалежної академії розвитку наук. Учасники проекту – художники, вихідці  з країн пострадянського простору, деякі з яких  народилися в Україні. Засобами виразності образотворчого мистецтва  мистці  прагнуть донести до глядача інформацію про Ізраїль, як частину світової цивілізації,  в якій співіснують культурні традиції і різноманітності, принесені з різних частин світу. Це пов’язано з безпосередньою близькістю святинь різних релігій,  які розташовані на території Ізраїлю.
               Тернопільщина, подібно до Святої  землі, багата культурними  традиціями, високою духовністю, повагою і толерантністю до різних релігій і культур. Почаївська лавра і Зарваницький духовний центр – святині зі світовою славою, які приваблюють мільйони туристів. У Підгайцях  під Тернополем знаходиться однин з найбільших єврейських цвинтарів в Україні. Саме таке перехрестя духовних і культурних начал і привабило до Тернополя організаторів проекту.
                 Вернісаж був  святковим і велелюдним. Гостей вітали Л.Л.Крупа – заступник голови Тернопільської обласної ради, Г.П.Шергей – начальник управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації, О.М. Десятнюк - проректор з науково-педагогічної роботи Тернопільського національного економічного університету, О.І.Смик – начальник управління культури і мистецтв Міської ради,   І.Р. Бензерук – голова обласної організації «Єврейська община»,  І.М.Дуда – директор Художнього музею. Спільною думкою, яка червоною ниткою проходила через усі виступи, було те, що тільки культурно - освітній  діалог, повага і толерантність, пізнання один одного через мистецтво і традиції призведуть до  укріплення  взаємозв’язків між нашими народами.
 
                                                                                   Ольга Ваврик, заступник директора художнього музею.
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua