Виставки / 2018 рік / «ЖИВОПИСНИЙ АФОН» Василя КРАСЬОХИ

      У Виставковій залі Художнього музею відкрито персональну виставку  живопису Заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України Василя Красьохи. В експозиції - 47 полотен, ескізи до яких були створені під час перебування автора на Афоні. Творча робота там стала  можливою завдяки співпраці мистця з Благодійним фондом «Православний спадок  України на Святій Горі».
      У кожному з храмів Василь Красьоха перебував 2 дні. Малював ескізи, які допрацьовував вже в Києві, де нині живе і працює. У полотнах відображено неповторну природу Афону і  архітектуру 20 монастирів, надзвичайно виразні портрети ченців.
       Атмосфера вернісажу була теплою і дружньою. З пастирським благословенням виступили  о. Андрій Говера і о. Анатолій Зінкевич. Привітати автора прийшли тернопільські мистці, зокрема: Народний художник України Богдан Ткачик, Заслужені художники України  Петро Шпорчук, Микола Пазізін, Михайло Кузів, Євген Удін, Володимир Якубовський.
      Виставка діятиме до 11 вересня 2018 р.      

Для довідки:

Василь Красьоха (*12 березня 1954 р., с. Хряськ Маневицького району  Волинської області) — український художник-живописець. Член Національної спілки художників Українии (1984). Заслужений художник України (2014).

1965–1972 роки — навчався в республіканській художній школі в Києві.

1972–1978 роки — навчався в Київському художньому інституті (факультет живопису, викладачі з фаху: О. Лопухов, В. Гурін,  Л. Вітковський)

Учасник багатьох художніх виставок в Україні та за кордоном. Роботи Василя Красьохи зберігаються у фондах Міністерства культури України, музеях та приватних збірках багатьох країн світу.

                                                                                Ольга ВАВРИК - заступник директора ТОХМ