Виставки / 2018 рік / Енді ВОРГОЛ - 90

     В музеї відкрилася книжково-ілюстративна виставка до 90-річчя від дня народження Енді Варгола - американського художника українського походження, дизайнера, письменника, засновника і видавця журналу Interviv, колекціонера, кінорежисера, культурної особистості в історії поп-арту.
    Художник залишив величезний творчий спадок і і ще за життя став легендою. Варгол першим почав використовувати комп'ютер у творчрсті. Він довго шукав себе, малював твори, навіть залишав листки білого паперу, щоб люди робили відбитки взуття.
    У 1950 р. в результаті вдалого оформлення реклами взуття "І. Міллер", до художника прийшов перший успіх. У 1956 р. художник  був прийнятий в "Клуб художніх редакторів", а вже через деякий час почав створювати свої перші картини побудовані на методі трансферного друку, одним з перших звернувшись до цього виду тиражування. У ранніх шовкографіях використовував власні зображення намальовані від руки.
    Використааня шовкографічного методу було вибрано художником не випадково, основою філософії його мистецтва було не тільки звернення до звичайних повсякденних образів, але і їх максимальне тиражування і репродуктування.
    У 1960 р. Варгол створив дизайн для банок Coca-Cola.
    У 1960 - 1962 рр. він представив серію робіт із зображенням банок супу "Кемпбул". Цей твір змінив життя художника. До нього прийшла слава і матеріальний достаток. Фотогріфії та малюнки із зображення банок Coca-Cola та супу Кемпбел змінилася таким же повторенням портретів кінозірок і зірок естради: Мерлін Монро, Елізабет Тейлор, Одрі Хепберн, Елвіса Преслі, а також образи політиків (Мао Дзедуна, Річарда Ніксона, Джона Кеннеді).
   У 1962 р. створив знаменитий диптих "Мерилін".
   Паралельно із створенням поп-арт об'єктів Вархол знімав кінофільми.
   Помер художник у 1987 р., похований у Піттсбурзі.
   Виставка діятиме до 23 серпня 2018 р.
       Для довідок:
6.08. 1928 р. - народився у м. Піттсбург, США.
1945 р. - закінчив середню школу.
1945 р. - отримав ступінь бакалавра витончених мистецтв в області графічного дизайну.
1949 р. - запрошують в якості художника-ілюстратора в журнал "Vogue i Harper's Bazaar".
1952 р. - перша повномасштабна виставка у Нью-Йорку.
1956 р. - прийнятий в Клуб художників редакторів.
1960 р. - створив дизайн для Coca-Cola.
1963 р. - відкрив власну майстерню "Фабрика".
1968 р. - одержав поранення від колишньої моделі Валері Соланас.
1987 р. - помер, похований у Піттсбурзі.
Вікторія КОЗЛОВСЬКА, науковий співробітник ТОХМ