Виставки / 2018 рік / "І НЕБО, І ЗОРІ В ПАЛІТРІ МОЇЙ"

«І небо, і зорі в палітрі моїй»
 
       Під такою назвою у Виставковій залі  відкрито виставку 16-річної тернополянки Христини Ковальчук. На суд глядача юна художниця представила живопис і графіку, всього близько 100 творів. Це друга персональна виставка Христини. Перша відбулася у лютому цього року в Тернопільській художній школі імені М.Бойчука, де вона навчалася у класі Соломії Бутковської. Великий вплив на формування юної мисткині мав також викладач центру творчості для дітей та юнацтва Юрій Чумак.
      У березні ц.р. творами Христини був проілюстрований  номер львівського літературно - мистецького часопису «Дзвін». У  ньому опублікована  стаття Петра Сороки «Органічна глибина простоти», в якій автор розкриває творчі і особисті риси юної малярки: «… У Христинки немає полотен, які б залишили глядача байдужим, і це при цьому, що їх композиція напрочуд проста, а художнє вирішення, що називається, лежить на поверхні. Їхня тайна в іншому – в любові, у внутрішній схвильованості авторки. Так малювати цей світ може лише людина, безтямно залюблена в нього і вдячна Богові, що створив такі дива».
          Вернісаж був багатолюдним. З благословенням і вітальним словом виступили о. Ігор (м. Івано-Франківськ) і о. Михаїл (м.Тернопіль),  мистецтвознавець  і директор Художнього музею Ігор Дуда, тернопільські художники, вчителі та однокласники Христини. Хвилюючим був виступ дідуся  Петра Гринчишина – письменника і  режисера, який приїхав з Торонто (Канада)  і є для Христини покровителем і наставником, який допомагає робити перші кроки в мистецтві.
З музичним вітанням виступила студентка ІІІ курсу Тернопільського музичного училища ім. С.Крушельницької  Оксана Корчак, яка зачарувала присутніх  співом у супроводі бандури.
             Виставка триватиме до 30 червня.
 
 

artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua