Виставки / 2018 рік / На здобуття обласної мистецької премії імені Олени Кульчицької

На здобуття обласної мистецької премії імені Олени Кульчицької 

У Тернопільському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки-конкурсу на здобуття обласної мистецької премії імені О.Кульчицької, організованої управлінням культури Тернопільської облдержадміністрації та  обласним методичним центром народної творчості. Премію для художників-аматорів було започатковано 20 жовтня 2000 р. Цього року їй надано ім’я  нашої землячки, уродженки Бережан – Олени Кульчицької

Олена Кульчицька (1877-1967) - видатна українська малярка, народний художник України, лауреат Шевченківської премії -  знакова постать національної  культури. З однаковим успіхом вона працювала в різних мистецьких жанрах і техніках, була талановитим живописцем, видатним майстром гравюри, новатором художнього оформлення книги. Крім того, Кульчицька займалася художнім ткацтвом, проектуванням та моделюванням одягу, меблів, працювала в емалі, металах, скульптурі малих форм. Сучасники називали її „малярським Франком, який в домі української культури затуляє кожну шпарину”. 

0Цьогорічну премію присуджено Богдану Федоріву  з Тернополя,  учаснику багатьох мистецьких виставок і пленерів.

Б.Федорів народився 30 квітня 1956 р. в с. Криве Козівського р-ну Тернопільської області. В 1976 р.  закінчив Львівське училище декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Труша.  Працює у жанрах пейзажу, портрету,  створює картини на козацьку тематику. У  його творчому доробку – розписи багатьох храмів на Тернопільщині.

В номінації «живопис» дипломом І-го ступеня нагороджено  Сергія Бондара - викладача малювання Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу  імені Олександра Барвінського, який представив ліричні краєвиди Карпат.  Дипломом  ІІ-го  і ІІІ-го ступеня  відповідно нагороджено Наталію Фугель і  Любов Поворозник з Тернополя.

В номінації «графіка» дипломом  І-го ступеня  нагороджено  Володимира Поворозника з Тернополя за цикл краєвидів Італії, дипломами ІІ і ІІІ ступеня  відповідно нагороджено  кременчанок  Наталію Волянюк  і Юлію Янчук.

         Експозиція налічує 77 творів, кожен з яких цікавий і неповторний. У виставці-конкурсі взяли участь 25 авторів. Поряд з молодими авторами свої твори представили і мистці – лауреати Премії минулих років: Антон Гриб, Євген Ковальчук, Володимир Шумило,  Тетяна Балбус.  Виставка продемонструвала розмаїття жанрів і сюжетів, показала професійний ріст  художників-аматорів Тернопільщини, їхнє прагнення до нових досягнень і звершень.

                                  

                                                                   

                                                                                                                        Ольга ВАВРИК-

заступник директора з науково-просвітньої роботи

Тернопільського обласного художнього музею

 

На фото – Б.Федорів