9 березня у залах Художнього музею, відкрилася персональна виставка" У просторі часу" художника із Борщева, члена НСХУ, Лауреата обласної мистецької премії в галузі культури в номінації ' Образотворче мистецтво" ім. Михайла Бойчука - Василя Стецька, приурочена до дня народження Світоча України- Т.Г.Шевченка - поета, прозаїка, художника.
Привітати автора прийшли друзі, колеги, запрошені. З вітальною промовою виступили: -голова Тернопільської обласної ради Михайло Йосифович Головко,
-директор Департаменту культури та туризму Тернопільської обласної військової адміністрації Світлана Анатолівна Байталюк.
Василь Стецько народився 6 березня 1950 року в селі Стрілківці, на берегах Нічлави, Борщівського району на Тернопільщині. Ще із дитинства мав жагу до малюнку. Після невдалих спроб вступити у мистецьке училище в Косові, вчителював у селі Королівка де створив свої ранні твори, сповнені ліризму та любові до рідної землі.
Після завершення армії були нескінченні спроби вступу до мистецьких вишів Києва та Львова. За порадою свого односельчанина, графіка Івана Балана, їде в Одесу, де вступає 1972 року в Художнє училище ім. М.Грекова, яке успішно закінчує у 1976 році дипломною станковою роботою" Джерело"-керівник дипломної роботи Сергій Іванович Лукін.
З того часу присвячує себе тільки художній творчості. Його роботи виставляються на районних, обласних виставках у Києві, Львові, Тернополі, Борщові.
У 1985 році вступає на заочне відділення Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова, яке закінчує у 1991 році- дипломною роботою серії літографій " Кобзарі- Гомери України" під керівництвом Христини Іванівни Саноцької.
Відтак працює на Тернопільському художньо- оформлювальному комбінаті, пізніше на комбінаті Художнього фонду України. З- під його пензля виходять серії пейзажів, портретів, графічних робіт, які мають свій особливий почерк, заворожують і притягують.
З 1991 року спрямовує свою діяльність на сакральне мистецтво, розписуючи інтер'єри церков та костьолів у селах Долина, Дарахів- Теребовлянського, Зозулинці- Заліщицького, Більче- Золоте, Горошова, Шишківці Борщівського районів. У 2017 році брав участь у розписі Собору Преображення Господнього у Кременці, де зумів створити ікону у стилі новітнього патріотизму поєднаного з духовними оберегами, на якій зобразив переломний період в історії українського народу - події Майдану та Ато.По завершенні розпису, ікону освятив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси- України Філарет та вручив відзнаки та високі церковні нагороди.
Ця виставка би не відбулась без наших партнерів: Тернопільського обласного краєзнавчого музею, Борщівського обласного краєзнавчого музею, приватної колекції Віри Матковської.
Особлива подяка за фінансову підтримку Василю Чубаку-підприємцю, власнику торгово- розважального центру ' Подоляни". Його дружина Тетяна Чубак- почесний консул Угорщини в Тернополі та Тернопільській області, президент благодійного фонду" Подоляни" схвально відгукувалась про автора, та запропонувала новий творчий проєкт на майбутнє.
Директор Борщівського обласного краєзнавчого музею Михайло Сохацький, розповів, що художник - щира, відповідальна, креативна людина, з активною життєвою позицією, натхненна, творча, готова до праці над новими ідеями.
Землячка Василя Стецька, почесний громадянин Тернополя, організатор Культурного фронту Тернополя Леся Любарська, прочитала вірш- присвяту художнику.
Діти художника також обрали мистецький шлях: Людмила та Олексій Покусінські є лауреатами обласної премії у галузі культури в номінації" Декоративно- ужиткове мистецтво ім. Ярослави Музики" за книги про Борщівську вишиванку.
Молодша дочка -Марія Стецько- Фурда займається ткацтвом. На виставці представлено частку їхнього доробку.
Привітати художника прийшли його колеги по мистецькому цеху: Володимир Якубовський- член НСХУ, головний художник академічного обласного театру актора і ляльки, художник Володимир Окрутний , який презентував Exlibris, виконаний напередодні.
На завершення слова подяки сказав директор Тернопільського обласного художнього музею Григорій Платонович Шергей.
Запрошуємо усіх бажаючих для ознайомлення із творчістю художника.Виставка буде діяти до кінця квітня.
Оксана Мацьків - провідний науковий співробітник музею.
сторінка 1 2 Наступна