Виставки / 2022 рік / Кременецька "ПАЛІТРА"

     Кременець - один із районних центрів Тернопільщини, який може похвалитися досить активним мистецьким життям у наш непростий, неспокійний час. У Кременці працюють мистецькі гурти: чоловічий «Гладущик» (засн. Н.Зварунчик), жіночий «Палітра» і студентський «Натхнення» (кер. обидвох Т.Балбус).
     Мистецький гурт «Палітра» був створений восени 2003 р. з ініціативи Тетяни Балбус. Колектив об’єднав викладачів кафедри образотворчого мистецтва Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії, згодом долучилися і випускниці цього вишу. Члени гурту проводять персональні і колективні виставки, беруть участь у фестивалях та пленерах в Україні і за кордоном.
    У виставковій залі Художнього музею відкрито виставку живопису, графіки та декоративно-прикладного мистецтва. 11 авторів представили 90 творів, серед яких пейзажі, портрети, натюрморти, абстрактні композиції, гобелени, декоративний розпис по кераміці, прикраси з бісеру, сюжетні текстильні ляльки.
Тетяна Балбус – керівник гурту, заслужений майстер народної творчості України (2017), працює в галузі абстрактного і декоративного живопису, українського народного розпису, аплікації, колажу, ткацтва і писанкарства. В експозиції виставки – твори із серії «Барви українських декоративних розписів», розписи по кераміці.
     Олександра Панфілова – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри образотворчого мистецтва Волинського національного університету ім.Лесі Українки. Представила роботи у техніці акварелі. Улюблені жанри – портрет, натюрморт.
    Богдана Гуменюк - викладач мистецьких дисциплін фахового коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т.Шевченка працює в техніці олійного живопису та акварелі. Її твори – віддзеркалення внутрішнього світу – світлі й поетичні.
     Акварель - досить складний вид мистецтва, який вимагає від мистця відчуття кольору і душевної чистоти.
     Ольга Зозуля – приєдналася до гурту у 2021 році. В доробку художниці 10 персональних виставок, в тому числі у нашому музеї в жовтні цього року. Родзинкою творчості Ольги є картини, намальовані на палітрах різного розміру, які звертають на себе увагу не лише форматом, але й енергією, настроєм живопису. Улюблені мотиви – квіти та пейзажі у різні пори року.
     Акварелі Іванни Погонець, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри мистецьких дисциплін та методик їх навчання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка – витончені і ліричні, краєвиди сповнені повітря.
     Катерина Склярук особливо полюбляє жанри портрету і натюрморту. Працює в техніці олійного і акварельного живопису, виявляє себе у графіці.
     Юлія Трачук – вчитель образотворчого мистецтва та керівник гуртків «Писанка» та «Образотворче мистецтво» у Кременці. В техніці олійного живопису надає перевагу портрету і архітектурному пейзажу.
     Юлія Янчук – засновниця та керівник арт-студії "Викрутаси". ЇЇ графічні композиції цікаві сюжетами, асоціативні і метафоричні, з ретельно продуманою композицією.
     Людмила Блищак - майстриня народних промислів і художнього моделювання. Створює ляльки понад десять років і за цей час виготовила їх більш як сто. Це і ляльки-мотанки, і тільди, а ще працює у панчішній техніці. На виставці представила казкових домовичків.
     Зоя Мацишина і Наталія Рублевська - доценти кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка, захоплюються декоративно-прикладним мистецтвом. В експозиції представлені гобелен та прикраси з бісеру.
     Виставкова діяльність у складі гурту вимагає від мистців вироблення і дотримання своєї власної неповторної манери. Зіставлення і порівняння з колегами спонукають до вдосконалення творчого підходу, постійної праці і розвитку. Кожна з учасниць виставки представила найкращі твори, які разом склали неповторну кременецьку «Палітру».
 
Ольга Ваврик, заступник директора ТОХМ.
Фото - Наталя Огінська.

artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua

сторінка Попередня 1 2