Виставки / 2022 рік / "ДРЯПАНКА" Ростислава КРАМАРА

В Тернопільському обласному художньому музеї діє виставка писанок і витинанок члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ростислава Крамара. Представлено більше 200 творів, які виконані за останні чотири роки.
В основному майстер створює дряпанки, які вирізняються оригінальністю, вишуканістю та неповторністю. Це унікальні твори, виконані за допомогою скальпеля  та барвників. Одні нагадують мереживо, інші вибійку на тканині, та в усі ці невеличкі твори вкладено багато часу та терпіння. Адже, писанка – це унікальний витвір мистецтва. На маленькій площині писанкар створює безліч елементів та поєднує їх між собою в єдину композицію.
Пан Ростислав закінчив Українську Академію друкарства у Львові. Тепер працює художником в тернопільському видавництві «Богдан», а у вільний час займається писанкарством.  Впродовж останніх років створює дряпанки, або як ще часто називають – шкрябанки. Виконує їх на гусячих, качиних, курячих, перепелиних яйцях. Також, використовує у своїй роботі страусині яйця. Часто він поєднує дряпанку із різьбленням, використовує трипільські та авторські орнаменти, працює з природними та аніліновими барвниками.
Привертають увагу багатошарові витинанки з рослинним та тваринним орнаментом, які вражають композицією та колоритом. Цікавими є авторські прикраси  прикраси – підвіски і  коралі, в яких основним елементом ж розписана яєчна шкаралупа.
Це перша персональна виставка майстра в Тернополі. До цього автор представляв свої твори в Бережанах, Рівному, Коломиї. Роботи Ростислава Крамара зберігаються в музеях та приватних колекціях в України та за кордоном.
                                                                 Вікторія Козловська – старша наукова співробітниця ТОХМ.
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua