Виставки / 2021 рік / Конкурс на здобуття обласної мистецької премії імені Олени КУЛЬЧИЦЬКОЇ

            У виставковому залі Художнього музею відбувся Обласний конкурс серед аматорів образотворчого мистецтва Тернопільщини імені Олени Кульчицької.
            Традиційно конкурс проходить 15 вересня, у день народження  Олени Кульчицької - нашої землячки,  видатної  української  малярки, народної художниці України, лауреата Шевченківської премії, знакової постаті національної  культури. З однаковим успіхом вона працювала в різних мистецьких жанрах і техніках, була талановитим живописцем, видатним майстром гравюри, новатором художнього оформлення книги. Крім того, Кульчицька працювала в емалі, металах, скульптурі малих форм. Сучасники називали її „малярським Франком, який в домі української культури затуляє кожну шпарину”.
          Журі, яке очолювала директор департаменту культури та туризму облдержадміністрації Світлана Байталюк, обрало переможців конкурсу. З-поміж 106 творів, які представили більш як 40 учасників, було обрано найкращі. Лауреатом в номінації "Живопис" визнано Наталію Корбу з смт. Гримайлів, в номінації "Графіка" - Богдану Гуменюк з Кременця. Дипломом І ступеня  в номінації «Живопис» нагороджено Михайла Яремка (с.Кровінка на Теребовлянщині), дипломами ІІ і ІІІ ступенів відповідно Сергія Музику (м.Тернопіль) та Ольгу Кінду (м.Теребовля). В номінації «Графіка» Диплом І ступеня присуджено Тетяні Окальській (м.Борщів), дипломи  ІІ і ІІІ ступенів відповідно тернополянам Андрію Шпаку та Лілії Ліщинській.
           Директор музею Григорій Шергей привітав авторів виставки, зазначивши, що конкурс є надзвичайно важливим для розвитку образотворчого мистецтва Тернопільщини. Директор обласного методичного центру народної творчості Володимир Вермінський вручив пам'ятні дипломи усім учасникам конкурсу.
           Ольга Ваврик, заступник директора ТОХМ.
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua