Виставки / 2021 рік / «Українська діаспора в європейському мистецтві: витоки, персоналії, традиції»

       Починаючи з 2003 року, в Україні в травні відзначають День Європи.  Для українців  це  - особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. З цієї нагоди в Художньому музеї розгорнуто виставку «Українська діаспора  в європейському мистецтві: витоки, персоналії, традиції» (з фондів музею).
       До експозиції увійшли твори мистців українського походження, які перебуваючи  далеко від Батьківщини, своєю творчістю  долучалися до  збереження культурної та політичної ідентичності української нації, забезпечували тяглість  її присутності у просторі та часі на європейському континенті і тим самим підтверджували  європейську  ідентичність українців.
      До уваги відвідувачів  - експресивний пейзаж та абстрактні композиції  австрійської мисткині Христини Куріци - Ціммерман (Відень), побутова сцена  із традиційним великоднім обрядом «Гаївки» Омеляна Мазурика (Париж, Франція), загадкова і неординарна композиція «Власність» Емми Андієвської (Мюнхен, Німеччина). Багатством кольору, цікавою сюжетною лінією  вирізняються твори тернополянки, яка живе і творить у Греції – Людмили Христинич - Папаянідіс. Особливої уваги заслуговує творчість Михайла Паращука – українського скульптора світової слави з Болгарії.
      Виставка покликана наголосити, що процес культуротворення, який триває в українській діаспорі, є вагомою складовою українського культурного простору в Європі.
      Ольга Ваврик - заступник директора музею
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua
artmuseum.te.ua